03 února 2013

Jak mi dala pusu Tereza Maxová


Galerie La Femme společně s Young Presidents Organization pořádala v roce 2008 charitativní aukci s vtipným názvem Čeští mistři. Celkový výtěžek této aukce byl pak věnován Nadaci Terezy Maxové, známé to krasavici celosvětového formátu. Na večírku ve Ville Groebovka se mihla i moje neupravená vousatá maličkost.

Samotný slavnostní průběh aukce za přítomnosti Terezky, na kterou jsem stále musel zírat (je opravdu krásná), jsem prožíval velmi přerušovaně. Nevím, čím to bylo, ale stále častěji jsem běhal dolů do baru pro další a další víno. Takže, když se dostalo na dražbu mého obrazu, byl jsem solidně opilej. Ono totiž dražit milionářům obraz jelena, který vám od samotného počátku připomíná pánské přirození s prezervativem (a modlíte se, aby si toho nikdo nevšiml), není vůbec jednoduché. Doteď mi vrtá hlavou, proč jsem ho vlastně do té aukce dal.


Obraz se vydražil asi za 30 000, což mě upřímně řečeno naštvalo. Pole vlčích máků, dílo chabého vzhledu i hodnoty, od nejmenované umělkyně, majitelé soukromých tryskových letadel koupili za 150 000. Tak kde je spravedlnost? No nic, šel jsem to zase zalít vínem. Asi po hodině mého aktivního chlastání na nespravedlnost (do mrtva) jsme se měli společně fotit. Paráda.

Když jsem se s Terezou před focením seznamoval, tak jsem jí omluvně řekl, že mě to s tím jelenem prostě sere (ano, použil jsem toto slovo). Její reakce byla překvapivě vstřícná a chápající. Ona si totiž mého opileckého těkavého rozrušení asi už dávno všimla. Ujistila mě, že to tak je všude, a ne jenom v České republice, a že mi za toho jelena i tak moc děkuje. A dala mi pusu na tvář! Jestli se nemýlím, tak jsem byl ten večer jediný. Já si to totiž pak hned začal pečlivě hlídat.

2 komentáře:

  1. Obraz jelena je super! Připomíná mi to taková ty zvířátka z dlouhých balónků... Jak je velký?

    OdpovědětSmazat
  2. Ahoj..myslím že ty bylo 80 na 100. Olej.

    OdpovědětSmazat